Category Archives : Genel


29 Mart ve 30 Mart Günü Hava Tahminleri

29-mart-ve-30-mart-gunu-hava-tahminleri

29 Mart 2014’de tüm Türkiye genelinde güneşli hava hakim.

29 Mart sabahı güne kapalı ve hafif yağmurla başlayan Türkiye, gün ortasında güneşli havayı gördü.

Güney de bugün bahardan bir hava yaşandı. Ege’de de hafif serin bir hava hakimdi. İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinde de hava kapalıydı.

30 MART PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK

Yerel Seçim’in yaşanacağı 30 Mart’ta havalar nasıl olacak?

İstanbul ve tüm Türkiye, yarın kapalı hafif yağmurlu bir havaya uyanması tahmin ediliyor. Özellikle Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz de yağmurun şiddeti artabilir.

30 Mart’ta hava sıcaklığı da düşmesi beleniyor. Tüm Türkiye’de 3 ile 7 derece hava sıcaklığının düşmesi bekleniyor. Ayrıca balkanlar ve Avrupa üzerinden gelecek soğuk hava gün ortasına kadar devam edecek.


28.03.2014 Cuma Günü Havalar Nasıl Olacak

28-03-2014-cuma-gunu-havalar-nasil-olacak

Ülke genelinde bugün havalar, parçalı bulut ve ara yağmurlu olması bekleniyor. Hava başında balkanlardan ve avrupa üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava hafta ortasında etkisini gösterdi. Hafta sonunda yağışlı ve soğuk geçmesi bekleniyor.

7 BÖLGEDE HAVA DURUMLARI

Marmara, İç Anadolu ve Ege de yer yer hafif ve sığınak halde yağmur bekleniyor. Orta Karadeniz ve Doğu Anadolu‘nun batı ve kuzey hattında da yağışlar bekleniyor.

Isparta ve Burdur yörelerinde yağması beklenen yağmur, şiddetini akşam saatlerinde artıracağı tahmin edildi. Akdeniz bölgesinin kuzeyinde toş bulutlarını görüleceği bekleniyor.

SICAKLIK TAHMİNLERİ

Bugün Türkiye genelinde 2-4 derece sıcaklık düşüşü yaşandı. Bazı bölgelerde geçen haftadan kalan bahar havası yerini soğuğa terk etti.

TOZ TAŞINIMI YAŞANACAK

Doktorlar, Güney de yaşanacak toz taşınımı ile astım ve diğer nefese bağlı hastaları uyardı. Bu toz taşınımı görüş mesafesini düşürecek olması trafiği kötü olarak etkileyecek.

 


Yurtta hava durumu: Havalar Soğuyacak Mı ?

bugun_yurtta_hava_durumu_123963741

Son araştırmalara göre, bugün hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3 – 6 derece arası azalacak. İzmir, Manisa, Marmara denizinin kuzey batısı, Bayburt, Artvin, Trabzon, Sivas, Muş, Diyarbakır, Bingöl, Adıyaman ve Doğu Anadolu’nun batısı ve çevre bölgelerde hava yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur şeklinde görülecek fakat Doğu Karadeniz kıyılarında ve Ege’de yer yer gök gürültülü sağanak yağış ve akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmurda bekleniyor.

Hava Sicaklıkları Azalacak!

MGM’den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığı doğu ve iç kesimlerde 3-4-5-6 derece olmak üzere azalması bekleniyor. Rüzgar şiddeti ise batı ve güney karadeniz kıyılarında ve doğu güneydoğu anadolu bölgesinde hafif ve orta kuvvette seyredecek. Rüzgar Sinop’ta sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olarak 30km/saat hızla esecek. Bazı illerimizde beklenen hava sıcaklıkları;

Günün En Yüksek Sıcaklıkları Şöyle…

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 14-15

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 19-20

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Çeşme çevreleri, öğle saatlerinde il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18-19

Adana: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 22-23

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 15-16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 19-20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 10-11

Ankara: Parçalı bulutlu 16-17